מי צריך להגיע לראיון בשגרירות?

מי צריך להגיע לראיון בשגרירות?

כל אזרח ישראלי מגיל 14 ועד 79 חייב להגיע לראיון בשגרירות. הראיון הוא הצעד האחרון שיש לבצע על מנת לצלוח את תהליך הוצאת ויזה לארצות הברית. לרוב ניתן לדעת כבר במקום אם קיבלתם ויזה לארצות הברית ובמידה וכן, תוך שלושה-חמישה ימי עבודה אתם תקבלו את הדרכון החתום בחזרה ואז תוכלו לחגוג את תום התהליך ונאחל לכם נסיעה טובה. אולם לפני זה, יש מספר נקודות חשובות אשר עליכם לדעת על מנת להגיע לחגיגה הסופית.

טיפים לראיון בשגרירות לצורך הוצאת ויזה לארה”ב

ראשית, לפני היציאה מהבית בידקו שלקחתם את כל המסמכים, תעודת זהות, דרכון עדכני ודרכון ישן במידה ויש בו חותמות כניסה לגבולות ארה”ב, דף האישור עם הברקוד, דף תשלום אגרה. כמו-כן, מומלץ להביא כל מסמך המוכיח שאתם תחזרו לארץ וכי אתם לא מתכוונים להישאר בארה”ב. מסמכים כאלה יכולים להיות תלושי משכורת, תדפיסי בנק המעידים על כך שיש לכם את האמצעים הכספיים לטייל וכיו”ב. מומלץ גם להביא תמונה לויזה לארה”ב לפי דרישות השגרירות.עדיף שתחזיקו אצלכם תמונת רזרבה כזו . להזכירכם-תמונה בגודל 5*5 אשר צולמה בחצי השנה האחרונה.

כאשר אתם מגיעים לראיון זיכרו שאסור להכניס תיקים, מצתים, סיגריות או גפרורים. חשוב להכין כסף מזומן,שתייה ואוכל. האוכל והשתייה מומלצים מאחר ואתם עלולים לחכות בתור שעות רבות לפני הכניסה מאחר ואזרחים ישראלים רבים מגיעים להתראיין לצורך הוצאת ויזה לארה”ב. בשום פנים ואופן אין להיכנס עם טלפון סלולרי או כל טלפון אחר או לחילופים טאבלט, אייפון או מחשב נייד. לפני כניסתכם לשגרירות, אתם תעברו בדיקה בטחונית אשר מטרתה לוודא כי אין בכיסיכם שום דבר חד או מאיים או קטלני כולל דאודורנט. תהליך דומה מחכה לכם גם בעת חידוש ויזה לארה”ב.

בקיאות בשפה האנגלית

הראיון עצמו עלול להביא אתכם ללחץ פנימי מאחר והמראיין מולכם הוא זה שמחליט על עתידכם. לחץ נוסף יכול להיווצר בעיקר אם אתם לא בקיאים בשפה האנגלית ואתם עלולים לטעות במתן תשובה לא נכונה שנשאלה אתכם בזמן שבטופס עניתם אחרת בין אם מיליתם לבד את הטופס או עם קרוב משפחה דובר אנגלית או דרך סוכנות.

לפני הראיון אנו ממליצים בחום לאלו מכם אשר אינכם דוברים היטב את השפה, לרענן אנגלית מדוברת. יש כיום סרטונים רבים ללימוד עצמי ברשת או שתוכלו להיעזר בדובר אנגלית ברמת שפת אם. בזמן הראיון עליכם להפגין בטחון עצמי, עליכם לחזור בעצם על התשובות שנשאלתם בטופס ולכן חשוב שלא יקרה מצב שבטופס עניתם שלא עסקתם בסחר בסמים אבל בראיון טעיתם. רצוי כי תשבו מול מכר הדובר אנגלית ברמה גבוהה וכי הוא ישאל אתכם את השאלות בטופסס ואתם תספקו את התשובות באנגלית. זאת על מנת להימנע מטעויות הרות גורל. שימו לב כי במקרים מסוימים בתהליך חידוש ויזה לארצות הברית תהיו פטורים מריאיון.