מי צריך ויזה לארה”ב?

מי צריך ויזה לארה"ב?

תקופת הקיץ או כל תקופה אחרת במהלך השנה, היא הזדמנות טובה לצאת לחופשה בחו”ל. ארצות הברית היא אחד היעדים הנפוצים ביותר בארץ ובעולם, ואל גבולותיה מקווים להגיע מאות ישראלים מדי שנה. אך לפני שאורזים את המזוודה ומחליטים על יעדי החופשה, יש צורך להוציא ויזה. הוצאת ויזה לארה”ב היא תהליך מורכב הדורש כמה שלבים עיקריים.

מי חייב להוציא ויזה

כל אדם אשר אינו אזרח ארצות הברית חייב בהוצאת ויזה לארה”ב. כך שבין אם אתם מעוניינים לבקר בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות כדי לראות מקומות היסטוריים גדולים או לבקר בדיסניוורלד, ובין אם אתם סטודנטים המתעתדים ללמוד בהרווארד, עליכם להוציא את הוויזה. במדינות לא מעטות קיים הסכם חתום ביניהן לבין ארצות הברית, כך שהאזרחים אינם מחויבים להוציא את הויזה או לבצע חידוש ויזה לארצות הברית. מדינת ישראל עדיין לא חתומה על ההסכם, מכיוון שבה לא נהוג השימוש בדרכון ביומטרי, אם כי ייתכן הסכם מעין זה בעתיד. כמו כן, מבין המדינות החתומות על ההסכם ניתן להזכיר את אוסטריה, אסטוניה, שוודיה, קוריאה הדרומית או צרפת.

אז איך עושים זאת

השלב הראשון בהוצאת הויזה המיוחלת הוא מילוי ארוך ומייגע של טפסים. על פי רוב, יש צורך למלא טופס הנקרא DS160 הכולל שורה ארוכה של פרטים. כדי למלא את הטפסים האלה יש צורך בידע טוב באנגלית ובדיוק רב. חשוב למלא כל פרט ופרט אודותיכם, אחרת את עלולים להיפסל כמועמדים לכניסה לשטח המדינה. שנית, יש צורך בתשלום אגרה בסך של 160 דולר. השלב השלישי נחשב בעיני רבים לשלם המלחיץ ביותר – זהו שלב הריאיון בשגרירות. עליכם לקבוע תור ולבוא במועד שנקבע לריאיון בן כ-2 דקות.

לעבור את הריאיון בשלום

הריאיון הוא חלק מהליך הוצאת ויזה לארצות הברית, והוא נועד לוודא כי אינכם מתכוונים לאיים על ארצות הברית. כדי לעבור את הריאיון בהצלחה, יש צורך לדאוג מראש למילוי כל הטפסים. לעובדי השגרירות אין זמן מיותר להתעסק בניירת, ולכן אם הם מגלים פגם בטופס שלכם, אתם עלולים שלא לקבל את האישור. שנית, חשוב לבוא לריאיון נינוחים ורגועים. כך תוכלו לשדר ביטחון ולשכנע את המראיינים כי אינכם מתכוונים להרע לאזרחי ארצות הברית.

ומה קורה עם חידוש?

על פי רוב, השגרירות מאשרת ויזה למשך 10 שנים. לאחר פרק זמן זה, יש צורך לבצע חידוש ויזה לארה”ב, שהוא למעשה זהה כמעט לחלוטין לתהליך של הוצאת הויזה. כמו כן, אם אישרו לכם ויזה בעבר, אין זה אומר כי יאשרו לכם אותה גם כעת.