חופש גדול בארה”ב

חופש גדול בארה"ב

כל הסדרות, הסרטים והפרסומות חיזקו בנו את האמונה שאת הכיף הגדול ביותר אפשר לעשות אך ורק בארצות הברית. והאמת היא שיש בכך מן האמת, אך לשם כך יש להוציא ויזה לארה”ב שתאפשר לכם ליהנות מכל מה שיש למדינת האפשרויות הבלתי מוגבלות להציע. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת זה לצרות לטיול חופש גדול בארה”ב. וזהו המדריך המלא כיצד לעשות זאת בצורה הנכונה ביותר שתבטיח שתקבלו את האישור המיוחל ותצליחו להיכנס לגבולותיה של המדינה המרשימה הזו.

מתי יש להוציא ויזה לארה”ב?

עיתוי זה נושא חשוב ביותר, ועל מנת להבטיח את הסיכויים שלכם לקבל את הוויזה, כדאי מאוד לדאוג להתחיל בתהליך הבירוקרטי מראש, על מנת שיהיה לכם זמן לבדוק היטב את הטופס שיש למלא וכן לאסוף את כל המסמכים החשובים על מנת לגבות את מה שתרשמו בטופס. הוצאת ויזה לארה”ב זה בסך הכול הליך די ישיר, ועל מנת לעבור את כל השלבים בהצלחה, יש לציית לכללים ולחוקים המונהגים בתחום זה מתוך הבנה וכבוד.

השלבים של הוצאת ויזה למטרת חופש גדול בארה”ב

הוצאת ויזה לארצות הברית בפעם הראשונה כוללת תחתיה ארבעה שלבים עיקריים:

  • מילוי טופס DS160
  • תשלום אגרה (160$ עבור ויזה תייר רגילה)
  • קביעת תור לריאיון בשגרירות
  • הגעה לשגרירות וביצוע הריאיון בהצלחה

ראוי לציין שהריאיון עצמו אורך רק מספר דקות, משום שמטרתו העיקרית הוא לוודא שמה שרשום בטופס זה נכון. אך כדאי לקחת בחשבון שכל המידע הטכני (כגון היכן אתם עובדים, האם יש לכם תיק פלילי) נבדק מראש, ובמידה ותסתירו פרטים על עצמכם או תשקרו, הדבר ייחשף עוד לפני הריאיון ולא תוכלו לקבל את הוויזה גם בשנים הבאות. בסופו של הריאיון תקבלו מיד את התשובה, ואם היא חיובית, הוויזה תוטמע בדרכון שלכם.

חידוש ויזה – אפשרות פשוטה יותר

האפשרות הנוספת היא לעשות חידוש ויזה לארה”ב – הוויזה ניתנת ל-10 שנים בדרך כלל (שבמהלכם ניתן לבקר במדינה לפרקי זמן של עד 90 יום). לא יאוחר מחצי שנה שלפני סיום הוויזה הקיימת, ניתן להגיש בקשת חידוש ויזה לארה”ב באמצעות מילוי הטופס ושליחתו בדואר רשום. בהנחה שנסיבות החיים שלכם עדיין ברורות ולא מעוררות כל חשד בקרב נציגי השגרירות – תקבלו את הדרכון החתום אליכם הביתה לאחר פרק זמן קצר. החל משנת 2015 אין צורך להגיע לשגרירות לצורך החידוש, ולכן מדובר בתהליך הרבה יותר פשוט, בעיקר אם בסך הכול רציתם לחזור למדינה הקסומה לסיבוב נוסף.